O mne

O mne

Fotografia je umenie,
je to o hľadaní neobyčajného vo všednom.

Zuzana Martinková

Umelecká a portrétna fotografka

"Čas je nezastaviteľný, no moment zachytený na fotografii je večný ..."

Už ako malú ma lákali fotoaparáty mojej tety, ktorá sa tomuto krásnemu umeniu venovala. Prvýkrát ma zasvätila do tajov fotografií keď som mala 9 rokov a naučila ma aj, ako sa vyvolávajú fotky z filmu.

Môj koníček ma sprevádzal životom a naplno som sa začala venovať foteniu v roku 2010, kedy som robila military a vojenské fotografie, čo považujem za začiatok profesionálnej kariéry. Fotografovaniu som natoľko podľahla, že som sa rozhodla viac zdokonaliť a 5 rokov som sa učila umeleckej tvorbe, predovšetkým aktom.

Akt nie je obyčajná fotka, je to moment, v ktorom je zachytené telo aj duša človeka na jednom zábere. Je to niečo tajomné, ale zároveň krásne. Mojim poslaním sa tak stalo zachytávať krásu ľudského tela aj napriek všetkým jeho nedokonalostiam a je pre mňa výzvou ukázať ho v takej kráse, ako ho ostatní možno nevidia.

Popri umeleckom fotografovaní som si v posledných rokoch spestrila portfólio aj o fotenie portrétov ľudí, rodiniek s deťmi, alebo aj svadobné fotky.

Emócia, ktorá je zachytená v každej jednej mojej fotografii je to najkrajšie, čo ma na tejto práci baví a posúva ma stále vpred.

Zameranie

  • Umelecký akt
  • Boudoir
  • Portrét
  • Rodinný portrét
  • Svadobná fotografia

Kvalita

Pre svoju prácu používam špičkovú techniku, ktorú tvorí zrkadlový fotoaparát Nikon a celý rad objektívov značky Nikkor, pre zabezpečenie kvalitných záberov v každej situácii.

Skúsenosti

Pri fotografii aktu ma najviac ovplyvnil profesor Šmok s niekoľkými interpretmi zo začiatku minulého storočia, ale veľmi sa ma dotkol aj Dtikol, od ktorého som sa naučila správnemu svieteniu, pracovať s pózami tela človeka a mnohé iné techniky.

Profesionalita

Moje fotografie sa objavili aj na súťažných výstavách v Českej republike a na Slovensku. Kurátori prestížneho zahraničného portálu SensualPhotography tiež zverejnili niekoľko mojich fotografií a niektoré fotoobrazy veľkých formátov už poputovali aj do zahraničia, najmä do krajín ako Francúzsko, Holandsko, Austrália a iné.

Emócie

Emócia, ktorá je zachytená v každej jednej mojej fotografii je to najkrajšie, čo ma na tejto práci baví a posúva ma stále vpred.